Видео-трејлери за књиге

У Народној библиотеци "Филип Вишњић" у Бијељини је одржан семинар за библиотекаре са матичног подручја о осавре-мењавању библиотекарства и приближавању књижевности читаоцима у новим технологијама.

Магистар драмских и аудиовизуелних умјетности Душан Тузланчић говорио је учесницима семинара о савременим методама приближавања књиге читаоцу, истичући да књижевност и библиотечка дјелатност морају да нађу своје мјесто у 21. вијеку и у друштву које је, како каже, тренутно за њих пребрзо. Он је рекао да је у оквиру "Лутвид феста" који је Библиотека организовала прошле године одржано и такмичење креирању видео-трејлера за књиге, као савременог начина да се читаоци привуку у библиотеку, што је имало знатно већи одзив од очекиваног.