Музеј завичајних писаца

Музеј завичајних писаца је нови, ексклузивни пункт Ваљевске библиотеке који су заједнички финансирали Министарство културе и информисања Републике Србије и локална ваљевска самоуправа у новодобијеном простору бивше књижаре Плато. Овај атрактивни садржај, који Ваљевској библиотеци даје нову димензију, како је на величанственом отварању истакао сам Матија Бећковић, тек је његова прва фаза и у наредном периоду развиће се у јединствен културни и едукативни пункт у својој врсти у Србији. Избор заступљених писаца (Прота, Љуба, Глишић, Николај, Десанка, Петар Пајић, Матија Бећковић и Радован Бели Марковић), поткрепљен и академском рецензијом, права је мера наслова ове поставке и установе у установи, како је именовала директорка Библиотеке Виолета Милошевић, назвавши је новим језгром окупљања око ваљевског храма књиге: чланова, читалаца, поклоника, истраживача и осталих. Ауторка овог пројекта је Виолета Милошевић, Визуелни идентитет дао му је Душан Арсенић, а тектове о писцима написао је Остоја Продановић...