7. Фестивал пољског цвећа

У библиотеци „Љубиша Р.Ђенић“ у Чајетини отворен је 7.Фестивал цвећа. Овом приликом уручене су награде ученицима који су победили на литерарном конкурсу „Песмо моја закити се цветом“. Уношењем цвећа у библитеку „Љубиша Р.Ђенић“ почео је 7. Фестивал цвећа у организацији ове установе. Програм фестивала траје два дана, а првог је отворена изложба под називом „Цвеће у песмама“.  "Прошло је седам година и ми смо схватили да све ово што се дешава око нас једино могу да спасу деца и њихове песме. Наравно, и дигитално је то важно и све ове песме ће се наћи на сајту хортикултурних библиотека Србије. Да људи знају шта деца на Златибору мисле, како певају и како поштују свој крај" речено је на отварању.  Овом приликом започета је  сарадња са винковачком библиотеком чиме је фестивал добио међународни карактер, а уручене су и награде ученицима који су победили на литерарном конкурсу „Песмо моја закити се цветом“.