Улични ерски кабаре

У организацији библиотеке "Љубиша Р.Ђенић", Туристичке организације Златибор,  по осми пут је одржан "Улични ерски кабаре".. Ова манифестација је резултат истраживачког рада и бележења ерског хумора као дела нематеријалне културне баштине овог краја, коју Библиотека успешно прати и представља већ осам година. На тај начин Летњи улични ерски кабаре је стекао статус и своје место у календару културних дешавања Србије.Извођењем химне Летњег уличног ерског кабареа и наступом Бид бенда из Зрењанина, 7. августа, манифестацију отворила је Бојана Божанић, помоћник председника општине.

"Чекајући повишицу" била је тема овогодишњег конкурса за најбољег афористичара, а по одлуци жирија прву награду освојила је Софија Павловић Луковић из Ужица. Говорећи за медије добитница је истакла: "Одушевљена сам наградом и помало изненађена јер нисам очекивала да добијем прву награду у конкуренцији врсних афористичара. Значи много јер је ова награда освојена тимским радом. Дуже времена бележила сам на ову тему своје афоризме, али и својих пријатеља када бисмо се окупили у кафани. Идеја да учествујемо на овом конкурсу настала је много раније, али нам је тек ове године тема "легла". Више кликом на слику...